2024 Yerel Seçim Sonuçlarını buradan takip edebilirsiniz.

Lösev’in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı LÖSEV, geleneksel olarak her yıl Ramazan Bayramı öncesinde Lösemi ve kanser mücadelesi veren çocuklara kanser hastalarına yönelik ihtiyaçları oranında ‘Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi’ ile destek oluyor.

Lösev’in Karşılıksız İhtiyaç Çekleri Kanser Hastalarına Merhem Oluyor
Anadolu NET TV

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı “Önce Çocuklar İyileşsin” çağrısıyla ramazan ayı boyunca erzak kolilerini hastalarına ulaştırırken fitre, fidye ve zekat bağışlarıyla lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların tedavi masraflarını ve sosyal ihtiyaçlarını karşılıyor.

Aylık düzenli nakdi desteklere ek olarak, bayram öncesi yüzlerce aileye 50.000 ile 30.000 TL arasındaki “Karşılıksız Özel İhtiyaç Kredisi” çekleri iletildi. Türkiye genelinde başlatılan karşılıksız özel ihtiyaç kredisi desteği Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Bartın, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Van, Zonguldak illerinde lösemi ve kanser ile mücadele eden ailelere ulaştırıldı. Ramazan boyunca LÖSEV’e kayıtlı binlerce aileye de “Sağlık-Eğitim Bursu” ve “Aile Destek Bursu” ihtiyaçları doğrultusunda iletilecek.

 

“Sizlerin Sayesinde Yalnız Hissetmiyoruz”


LÖSEV tarafından 50.000 TL yardım yapılan 8 yaşındaki Gürkan Aksu’nun Dedesi yaşadıkları süreci şöyle anlattı; “2021 yılında Kayseri Pınarbaşın’da ikamet ederken Gürkan’a lösemi tanısı kondu. Pandemi zamanı olması da çok zor şeyler yaşamamıza neden oldu. Gürkan’ın tedavisi için Kayseri’ye taşınmak zorunda kaldık. Tıp Fakültesi hastanesinde tedavi görürken LÖSEV ile tanıştık. Bu süreçte LÖSEV hep yanımızda oldu. Gürkan okulu çok seviyor ve okulda yaşıtlarıyla oyunlar oynuyor, Gürkan heyecanlı bir çocuk, otomobillere karşı çok ilgili. özellikle benle sürekli otomobille gezmeye çıkar. Büyüyünce polis olmak istiyor. Gürkan’ın şu an kontrolleri devam ediyor. 50 Bin TL’lik çeki Gürkan için kullanacağız. LÖSEV'e ve tüm bağışçılara teşekkürler. Sizlerin sayesinde yalnız hissetmiyoruz."

 

Hastane Odasında Bayram Ziyaretleri


LÖSEV’in kayıtlı hastalarına destekleri bunlarla sınırlı kalmıyor. LÖSEV, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde tedavisi devam eden Lösemi ve Kanser hastası Çocuklar ve refakatçi annelerine bayramlıklar iletiyor, buruk bir bayram sevinci yaşamamaları için hastanelerde hem ziyaret edip bayramlaşıyor hem de hediye ve sürprizleriyle zorlu tedavi sürecinde moral veriyor. Hastalarının evlerinde beyaz eşya ve mobilya ihtiyaçları belirlenerek, söz konusu eksiklikler gideriliyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×