Demet ÖZTÜRK

Demet ÖZTÜRK

kayseri, haber, haberler, yazar, spor, kayserispor

Eveleyip geveleme

Kayserispor’da başkan dahil tüm yöneticiler,  yaptıkları ya da yapmadıkları açıklamalarla taraftarı çıldırtıyor.  Sanki hep birlikte diğer kulüplere ‘Nasıl kötü yönetici olunur’ dersi vermek için göreve gelmişler. Her açıklama ayrı bir bomba…!

Basın sözcüsü şov peşinde, haftalar öncesinden transfer tahtasını parçalıyor! Başkanvekili, ikinci başkan, ‘tahtayı açmamız çok zor’ diyor. Kulüp Başkanı çıkıyor, ‘tahtanın açılması lazım’ diyor.

Arkadaşlar şaka mısınız siz?

Birlik ve beraberlik mesajı vermeye çalışan başkan, basın sözcüsü ve yönetim kurulu üyelerinin kendi aralarında dahi birlik olamadıkları net! Açıklamalar arasındaki farka bakar mısınız? Sevgili yöneticilerimiz siz hiç bir araya gelmiyor musunuz? Ya da hiç telefon trafiği olmuyor mu aranızda? Birinizin söylediğini beş dakika sonra diğerinin yalanlaması nedir? Neden hergün yeni bir traji komik olaya imza atıyorsunuz?

Öncelikle şunu söyleyeyim; Kayserispor sizin elinize kalsa çoktan küme düşerdi. Allahtan arada iş bilen teknik direktör ve yönetimde olmasa da sözü geçen büyükleriniz var.

İthal Basın Sözcüsü Samet Koç’un kırdığı pot kırkı geçti.  Aslında çok da zeki. İstediği gibi algı oluşturuyor. Neymiş efendim, kötü niyetli haber yapanlar varmış. Büyük Kayserispor taraftarına sesleniyormuş, Çağdaş Atan’ı eleştiren yalan haberlere itibar edilmesinmiş. Hadi ordan…

Taraftar bilmiyor mu kimin ne yaptığını? Bugüne kadar kim eleştirmiş Çağdaş, Atan’ı. Yönetime yapılan eleştirileri sektirip Çağdaş Atan’ı koruyormuş gibi yapmak ancak çaylak yöneticilerin işi olur.

Kayseri basını kimi neden eleştireceğini bilir. Önceliği hep Kayserispor’un menfaatleridir. Çağdaş Atan’a da tek eleştir yapmamıştır. Ama siz İstanbul’da başka takımlarla ilgili başka haberleri okuyup, Kayserispor’a uyarlamaya çalışıyor olabilirsiniz.

Gelelim başkan Ali Çamlı’ya.. Sayın Başkan ne demiş, “Transfer tahtasının kesinlikle açılması gerekir” demiş. Allah Allah… başkan söylemese bilmiyorduk! Sonra ne demiş, ‘Transfer tahtasını açamazsak  görevi bırakırım’ demiş. Sayın Başkan kusura bakma transfer tahtasını açamazsan zaten taraftar seni o koltukta oturtmaz. Hatta sokağa çıkamazsın.

Evet komik açıklamalar yapıyorsunuz da  tabiri caizse ‘Kurbağa’nın gözü patladı’  Taraftarın gülmeye mecali kalmadı. Ne bitmez gece gündüzmüş. Çalış çalış bitiremediniz! Haaa çalışma değil de ‘büyüklerimizden haber bekliyoruz. Gözümüz kulağımız telefonda’ diyin de ilk kez doğru bir açıklamanız olsun.

Lafa eveleyip geveleyene kadar ‘Kaç dosya kaldı, ne kadar borç kaldı. Nerden haber bekliyorsunuz?”  Hayatınızda bir kez açık, şeffaf olun. Taraftarın canı su kesildi. 

Yarın tahta açıldığında nasıl hava atılacağını da kestirebiliyorum. Onu da o zaman yazarız. İnşallah taraftara çifte bayram yaşatırsınız. Biz de tüm hatalarınızı unutur alkışlarız.

PAYLAŞ

DİĞER YAZILARI

×